Dünyanın ilk üst düzey dijital film kamerası setteki iş akışlarında devrim yaratmak üzere tasarlandı. Büyük film ekiplerinin ve tek kişilik kullanımın ergonomisine uygun üretilen URSA 10 inçlik açılan monitör, kullanıcı tarafından yükseltilebilen geniş Super 35 obturatör, 4K görüntü sensörü, 12G-SDI ve dahili çift RAW ve ProRes kaydedici içeriyor. Sensör ve lens yuvası elemanı değiştirilebildiği için EF veya PL lens yuvaları, hatta B4 yuvalı bir yayın video sensörü kullanmak tercih edilebiliyor. Böylece gelecekte en son sensör teknolojisine geçilebilecek ve kamera gövdesine yapılan yatırım korunacak.

 • Profesyonel dijital film kamerası
  Blackmagic URSA üst düzey sinema filmleri, reklamlar, televizyon dizileri, belgeseller, elektronik haber toplama, müzik videoları ve diğer yapımlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Büyük ekip çalışmalarında kamera yüksek kaliteli sinema lensleri, raylar, izlemeli odak, matte box gibi aksesuarlarla donatılabiliyor. Pozlama, odak ve ses seviyesi skoplarıyla görüntü yönetmenleri her zaman iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Kamera asistanlarına özel ekran, görüntü yönetmeninden bağısız olarak kamera değişkenlerini kontrol edip güncellemelerini sağlıyor. Tek kişi çekim yapılırken katlanır monitör açıldığında dahili skoplar ve kaydedici sayesinde fazladan set donanımı gerekmiyor. Tüm bir film seti kamerada mevcut.
 • Kamera tasarımında yenilikçilik
  Blackmagic URSA kameranın büyük boyutu güçlü bir soğutmaya yer sağlıyor; sessiz fanlarla kasa serin tutularak yüksek kare hızları elde ediliyor. İşlenmiş alüminyum tasarım çok sağlam ve büyük film ekiplerinin kullanımına yönelik, sensörü sahada kullanıcı tarafından yükseltilebilecek biçimde üretildi. Kameranın her kısmı ayrı görüntü yönetmeni, kamera asistanı ve ses mühendisi iş istasyonuna ayrılmış. Görüntü yönetmeni istasyonunda 10 inçlik katlanıp açılan monitör ve ayarlar, durumlar, skoplar için ayrı 5 inçlik bir ekran var. Ses istasyonunda ses göstergeleri, kontrolleri ve ses bağlantıları bulunuyor. Büyük ekran sayesinde fazladan set donanımı gerekmiyor ve böylece çekimler arasında hızla hareket edilebiliyor. Sadece monitör kapanıp gidilebiliyor.
 • Ultra HD kalitesi
  URSA 4K sensör, küresel obtüratör ve 12 duraklı dinamik aralığı ile gerçek bir profesyonel kamera. Geniş dinamik aralığı koyu gölgeler ve parlak ışıklardaki ayrıntıları koruyor ve böylece post prodüksiyonda daha geniş bir parlaklık seviyeleri aralığıyla çalışılabiliyor. Çok geniş Super 35 boyut yaratıcı bir alan derinliğiyle çekim, Ultra HD 12 bit kayıpsız Cinema DNG RAW üstün kalite sağlıyor. Minimum bellek gereksinimleriyle kolay post prodüksiyon iş akışı için Apple ProRes’te Ultra HD veya HD de çekilebiliyor.
 • Aralıksız kayıt için çift kaydedici
  Tarihi bir olay, önemli söyleşi çekerken gerekli bir özellik. İkinci kaydediciye boş bir CFast kart takılırsa, mevcut kart dolduğunda kayıt ikinci kart üzerine devam eder. Dolan kart değiştirilip çekime devam edilir. CFast teknolojisi 350 MB/s’a kadar hızlarda kayda imkan veriyor.
 • Bağlantılar
  Blackmagic URSA’da standart yayın bağlantıları olduğu için pahalı özel kablolar satın almak gerekmiyor. 12G-SDI çıkış çevrilerek HD’ye indirilebiliyor veya doğrudan Ultra HD kalitesinde kullanılabiliyor. Canlı etkinliklerde veya harici bir görüntü kaynağı ile çalışılırken 10 inçlik monitörde geri dönüş görüntüsünü veren bir 12G-SDI girişi de var. Ayrı bir SDI çıkışına harici vizörler ve göz mercekleri takılabiliyor. Ses için 48 Volt fantom güçlü 2 adet profesyonel XLR bağlantısı sayesinde endüstrinin en iyi kaliteli mikrofonları kullanılabiliyor. Kamera, lensler, aksesuarları uzaktan denetlemek için bir LANCV konektörü ve zaman kodu giriş/çıkışı da elde ediliyor.
 • Yayın standardında güç
  URSA’da harici güç kaynaklarına bağlantı için standart bir 4 uçlu 12V – 30V XLR yayın tipi güç konektörü var. Kameranın arkasında başka firmaların V-Mount ve Anton/Bauer Gold Mount plakalarını ve pillerini takmak için montaj noktaları ve güç aktarım konektörü bulunuyor. Pil, kameranın bir parçası olarak bütünleştirilebiliyor. Standart 4 uçlu XLR 12V çıkış güç konektörü sayesinde pahalı özel kablolar gerekmeden başka firmaların çok çeşitli vizörleri kullanılabiliyor.
 • Tercihe göre donatım
  Blackmagic URSA kameranın her tarafındaki çoklu montaj noktaları sayesinde istenen aksesuarlarla donatmak çok kolay. Alt tarafındaki standart tripod hızlı takıp-çıkarma bağlantı noktaları ile endüstri standardında tripod yuvaları kullanılabiliyor. Vizör bağlantısında her türlü bağlantı için standart güç ve BNC SDI bağlantılarından başka kameranın üst kısmında ve tutma yerinde istenen her şeyin takılması için standart 3/8 inç yivli bağlantı noktaları bulunuyor. Standart pil yuvaları kameranın arkasına takılıyor ve kameranın tabanındaki ray yuvalarında standart raylar kullanılabiliyor.

DaVinci Resolve yazılımı Blackmagic URSA’da Mac ve Windows için eksiksiz DaVinci Resolve 11 yazılımının sağladığı zengin renk düzeltme özellikleri sayesinde URSA’nın büyüleyici görüntü kalitesinin avantajlarından yararlanılabiliyor. Doğrudan kameradan canlı görüntüleri derecelendirmek için Resolve Life özelliği kullanılabiliyor. Aynı zamanda set aydınlatılıp renk derecelendirme yapılabiliyor. DaVinci Resolve’un gelişmiş kurgu özellikleri arasında dalga dalga, rulolu, kayar ve parça parça kırpma ve yazı araçları olan çok katmanlı bir zaman hattı bulunuyor.