Ekipmanlazim.com’dan Film ekipmanları kiralamada çok iyi kampanya!

Kiralık Kamera Sahibinden Header 1


Sinema, klip , kısa film, tanıtım filmi, reklam vb. diğer çekimleriniz için sizlere harika olmazsa olmaz bir paket hazırladık. Geçmiş zamanda yaptığımız kampanya ve sponsor çalışmalarımızdan dolayı daha öncesinde de adımızdan sık sık söz ettiriyorduk. Şirketimizce tekrardan aldığımız kararımızın uzun süre için geçerli olmasını umud ediyoruz. Belirlenen fiyat ve ekipmanlar günlük olarak belirtilmiştir. Rezervasyon yapmanızı Öneririz. Ayrıntılı bilgi için (bilgi@ekipmanlazim.com) ‘a mail atabilir veya 0545 429 3 212 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Toplamda 2050TL değerindeki bu seti, Sadece 750TL ye kiralayabilirsiniz. İşte fırsatını sunduğumuz kampanya detayları;


 • Kamera & Objektif

Canon 5d Mark III
– 4x Batarya
– 4x Cf Kart
Canon 24-70 f2.8 Objektif

  • Ses Ekipmanları

  Zoom H4n Ses Kayıt Cihazı
  2x Sennheiser Yaka Mikrofonu
  Rode Ntg-2 Boom Seti

   • Işık Ekipmanları

   Kino Flo 120 Işık Seti
   2000 Watt 2’li Işık Seti
   800 Watt 3’lü Işık Seti
   Uzatma Kablo ve Filtreler

    • Aksesuarlar

    7” Tepe Monitörü
    Proaim Steadicam (yelekli)
    Proaim Mini Jimmy Jib (2.2metre)
    Dana Dolly Şaryo
    Omuzluk (shoulder)
    Araba Vantuzu
    Mattebox, Followfocus Seti

    Sony Fs7 Kamera Hakkında Bilmeniz Gerekenler

    • Ergonomik tutma yeri tasarımı, ayarlanabilir kol ve Vizör sistemi

     PXW-FS7’nin tutuşu ve kullanımı kolaylaştırmak için tasarlanan tutma yeri, videograflara ve sinematograflara danışıp çeşitli prototipler üretildikten sonra elde edilen, titiz bir çalışmanın ürünüdür. Tasarımı, kameranın saatler boyunca kullanılabilmesini sağlar ve kullanıcıların tutuş tarzlarındaki küçük farklılıklarla uyumludur. Tek bir düğmeye basarak tutma açısı kolayca ayarlanabilir. Tutma yerinde Yakınlaştırma ve Kayıt Başlatma/Durdurma düğmelerinin yanı sıra genişletilmiş odak işlevi gibi diğer işlevlere kolay erişim için özelleştirilebilen çeşitli programlanabilir düğmeler bulunur. PXW-FS7’nin kol bölümünün uzunluğu tek bir düğme çevirerek ayarlanabilir. Ek yerindeki diğer bir düğme, kameranın açısını ayarlamayı kolaylaştırır. Böylece kullanıcı fiziğine ve çekim konumuna uygun rahat bir tarz seçebilir.

    • Tek kullanıcıyla kullanım için kolay ayarlar

     Yükseltme ve Zebra işlevi düğmeleri ile kontrast düğmesi odak, kontrast ve pozlamanın kolayca ayarlanması için PXW-FS7’nin vizörünün yan tarafına yerleştirilmiştir. Ayrıca tek bir düğmeyi çevirerek vizörün konumunu farklı derecelerde kullanım özgürlüğü için ayarlayabilirsiniz. Vizör sistemi, sol gözünü kullanan kullanıcıların bile rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

    • Zorlu ortamlarda kullanım için toza ve su sıçramasına dayanıklı tasarım

     PXW-FS7’nin gövdesi zorlu koşullara dayanıklıdır: Düğmeleri, kadranları ve diğer parçaları tozun ve suyun girmesini önlemek için özel olarak yalıtılmıştır. Ayrıca soğutma fanının hava geçiş yolları kameranın iç kısmından ayrılmıştır.

    • Dahili Çoklu Arayüz (MI) Yuvası

     PXW-FS7’de de UWP-D11 veya UWP-D12 gibi kablosuz mikrofon paketleriyle (ayrı satılır) bağlantıyı destekleyen Çoklu Arayüz (MI) Yuvası bulunur. HVL-LBPC ışık (isteğe bağlı) yuvaya bağlandığında kameradan açılıp kapatılabilir ve UWP-D11 veya UWP-D12 ile güç ve ses bağlantıları kablosuz olarak kurulabilir.

    • Çok hassas 4K Super 35 mm Exmor® CMOS sensörle donatıldı

     PXW-FS7’de, yaklaşık 11,6 milyon toplam piksel (4352 x 2662) ve 8,9 milyon efektif piksele sahip Super 35 mm CMOS görüntü sensörü bulunur. PXW-FS7, görüntü sensörünün yüksek görüntü okuma hızı sayesinde 4K video çekimini ve Süper Ağır Çekim özelliğini destekler. Sensör ayrıca ISO 2000 değerinde yüksek hassasiyete ve 14 kademeli geniş dinamik aralığa sahiptir. Piksel gruplama veya karmaşık kamera işlemleri gerektirmeyen tam piksel okuma özelliği sayesinde pürüzler ve moiré efektleri en aza indirilir.

    • 60 fps’ye kadar 4K çözünürlüklü dahili kayıt

     PXW-FS7 çeşitli kare hızlarında (59,94P, 50P, 29,97P, 25P ve 23,98P) 4K çözünürlüklü dahili kaydı destekler. 4K monitörde görüntülendiğinde en ince ayrıntılarına kadar net şekilde üretilen 4K kayıt, izleyicinin kendisini sahnenin içindeymiş gibi hissetmesini sağlar. 4K kayıt Full HD monitörde görüntülendiğinde Full HD kayıtlardan daha yüksek çözünürlüğe sahip olur.

    • Süper Ağır Çekim modunda kesintisiz kayıt yapılabilir

     PXW-FS7 Full HD görüntü kalitesinde 180 fps’ye varan kare hızında kesintisiz kayıt yapma imkanı sunar. Böylece kayıt 23,98 fps’de oynatıldığında 7,5x’e kadar Süper Ağır Çekim elde edilebilir. Dahası, Süper Ağır Çekimde sınırsız çekim yapılabildiği için yanlış zamanlanmış çekimler yüzünden ekstra çekim yapmaya gerek kalmaz. Ayrıca çekimin tam olarak istediğiniz noktasını seçmenizi sağlar.

    • Zengin lens seçenekleri için α Yuva Sistemi ve film çekimine uygun E yuva imkanı

     PXW-FS7 E mount lens yuvası bulunan α mount sistemine sahiptir. Sistem motorlu sessiz otomatik odaklama, iris kontrolü, motorlu yakınlaştırma, SteadyShot görüntü sabitleme ve diğer işlevleri desteklediği için bu özellik özellikle film çekimi için kullanışlıdır. Dahası, E mount sisteminin kısa flanş ardı mesafesi (lens yuvasının yüzeyiyle görüntü sensörü arasındaki mesafe) sayesinde LA-EA4 lens adaptörüyle A mount lensleri ve üçüncü taraf adaptörlerle diğer birçok lensi kullanabilirsiniz. E mount sistemi bu sayede zengin lens kaynaklarından yararlanarak videolarda kendinizi yaratıcı ve çok yönlü bir şekilde ifade etmenizi sağlar.

    • XAVC Intra ve Uzun GOP gibi çeşitli formatları destekler

     PXW-FS7, XAVC ve MPEG-2 HD 422 olmak üzere iki formatı destekler. Uygulamaya uygun formatı seçmek mümkündür. H.264AVC codec’iyle iki XAVC sıkıştırma sistemi (Intra ve Uzun GOP) sağlanmıştır. Intra, 4K ve Full HD için 4:2:2 10 bit örneklemeli kayıt yapma imkanı sunar ve 600 Mb/sn’ye varan yüksek bit hızlarını destekler. Yalnızca 50 Mb/sn’de 4:2:2 10 bit örneklemeli 1080/50P Full HD çekim için görüntü kalitesi ve kayıt süresinin dengelendiği Uzun GOP formatı, uzun çekimler için idealdir. Ana olarak yayın istasyonlarında kullanılan MPEG2 HD 422 kayıt formatı da desteklenir. Desteklenen formatlar ve bit hızları aşağıda sunulmuştur.

    • S-Gamut3.Cine/S-Log3, SGamut3/S-Log3 ve diğer log eğrileri desteği

     PXW-FS7 S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3 gibi log gama eğrilerini destekler. %18 gri, parlak bir seviyeye ayarlandığı için S-Log3, NEX-FS700 gibi kameralarda bulunan S-log2’nin ulaştığı %1300’den daha geniş bir dinamik aralık sunar. Aradaki fark 1,5 kademeye eşittir. Log gama, Cineon loga yakındır, böylece renkleri düzeltmek kolaylaşır ve sinematik görüntüye sahip ifadeler elde etmek mümkün olur. Ayrıca dijital sinemada kullanılan DCI-P3 renk aralığının geniş renk gamını üretmeye yatkın olan S-Gamut3.Cine’nin renk gamıyla karşılaştırıldığında S-Gamut3’ün renk gamı, hemen hemen tüm gerçek renkleri üretmeye daha yakındır ve dolayısıyla arşivleme amaçlarına uygundur.

    • Çekim desteği için Genişletme Birimi XDCA-FS7

     Kameradaki XQD kartına Apple ProRes 422 kayıt gibi operatörün çekim tarzını veya iş akışını destekleyen işlevlerin kullanılabilmesi için Genişletme Birimi XDCA-FS7, PXW-FS7K’ye doğrudan bağlanabilir.

    • Dahili ND filtresi birimi

     Dahili ND filtresi biriminde ışık miktarını ayarlamayı sağlayan ND filtreleri bulunur. Bu, parlak ortamlarda bile iris kademesini azaltmadan sığ alan derinliğiyle çekim yapma imkanı sunar. Ayarlar Net, 1/4 (2eV), 1/16 (4eV) ve 1/64’tür (6eV).

    • İki XQD ortam yuvası eşzamanlı ve sıralı kaydı destekler

     PXW-FS7 eşzamanlı ve sıralı kayıt imkanı sunan iki XQD kart yuvasına sahiptir. Sıralı kayıt sırasında ortamlardan biri dolduğunda kayıt otomatik olarak diğer ortamdan devam eder. Eşzamanlı kayıt sırasında aynı kayıt aynı anda iki kanala da kaydedilebileceği gibi kanallardan biri rastgele çekim için kullanılırken diğer kanal yedek olarak kesintisiz kayıt için kullanılabilir.

    • Harici 4K/2K RAW kayıt için RAW çıkışı*

     FXW-FS7’nin FS RAW Arabirimi HXR-IFR5 arabirim birimine ve RAW AXS-R5 kayıt cihazına bağlanarak harici 4K/2K RAW kayıt yapılabilir. Arabirim ayrıca uyumlu üçüncü taraf harici kayıt cihazlarının kullanılabilmesini sağlar. Birimle çekilen Full HD kayıtların zaman kodu, içeriğin çevrimdışı düzenlenebilmesi için senkronize edilir.

     * XDCA-FS7 Genişletme Birimi gerekir.

    • Çoklu kamerayla çekim desteği*

     XDCA-FS7 Genişletme Biriminin Genlock ve Zaman Kodu Girişi/Çıkışı işlevlerinin sağladığı hassas zaman kodu senkronizasyonu, çoklu kameralı kullanıma imkan sunar.

     * XDCA-FS7 Genişletme Birimi.

    • Sony’den Catalyst Browse yazılımı

     Tüm Sony profesyonel formatlarını destekleyen hem PC hem Mac® için ücretsiz klip yönetimi aracı.
     Çekimleri yerinde inceleyin, meta veriler ekleyin ve renk düzeltmelerini gözden geçirin.
     Gelişmiş Catalyst Prepare ortam hazırlama aracına sorunsuz yükseltme.

    • 4 Kanallı Ses Girişi ve Kaydı Desteği

     FS7 4 kanallı ses girişini destekler. Bu işlev, röportaj gibi uygulamalarda ortam seslerinin kaydı için harici mikrofonun, operatörün sesli notları için dahili mikrofonun ve röportajı yapan kişi ve kendisiyle röportaj yapılan kişinin sesleri için isteğe bağlı iki UWP Serisi kablosuz mikrofonun aynı anda kullanılmasına olanak tanır. Ayrıca, 2 ek XLR girişi sunan bir isteğe bağlı “XLR-K2M” veya “XLR-K1M” XLR adaptörünün kullanılması sayesinde kullanılabilir uygulama sayısı daha da artırılmaktadır.

    Blackmagic Production Camera 4K Hakkında Bilmeniz Gerekenler

    Bu kamera için yeni bir kamera değil de, bir önceki modeli sayılabilecek “Blackmagic Cinema Camera”nın upgrade edilmiş hali diyebiliriz. Tasarımı ve birçok özelliği önceki modelle neredeyse aynı olduğu için fazla ayrıntıya girmeden yeni özelliklere ve farklara değineceğim.

    Önceki modele göre yapılan en büyük iyileştirme bana göre UltraHD (4K) çözünürlükten ziyade sensörün MFT’den super35 ölçüsüne çıkarılması. Böylelikle firma büyük bir yanlışı telafi etmiş oldu. Artık eskisi gibi 2.3X crop sorunu yok, normal super35 ölçüsü olan 1.5X crop boyutuna sahip.

    Kameranın mount’u artık sadece EF ve yine önceki modelde olduğu gibi elektronik EF lenslerin iris’ini kameradan ayarlamak mümkün. Yine IS özelliğine sahip lenslerin bu özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz. Üçüncü parti Nikon F yada PL mount adaptör takılabiliyor tabi ki.

    Kamera 4K çözünürlükteki RAW görüntüleri “görsel olarak kayıpsız” (Visually Lossless) sıkıştırma ile kaydediyor. Bu noktada sıkıştırmayla ilgili bilgi verecek olursak; kayıpsız sıkıştırmada, görüntünün yeniden oluşturulması aşamasında orijinal data kayıpsız olarak üretilebilirken, visually lossless (lossy olarak da anılır) sıkıştırma sonucu az da olsa data kaybı meydana geliyor. Yani veri anlamında tam kayıpsız bir sıkıştırma değil, fazla kayıp olmadan gerçekleşen bir sıkıştırma söz konusu. Elde edilen nihai veri ise görüntü bilgisi açısından değerlendirildiğinde hem görsel, hem de teknik açıdan fazla kayıp olmadığı için, bu yöntem “görsel olarak kayıpsız” olarak adlandırılıyor. 4K RAW datanın devasa boyutları düşünüldüğünde sıkıştırma işlemini yadırgamamak gerek.

    Bu arada tıpkı HD ile 2K da olduğu gibi 4K ile UltraHD arasında da küçük bir çözünürlük farkı var ve kamera 4K DCI (4096 x 2160) yerine UltraHD (3840 X 2160) spesifikasyonunu karşılasa da 4K olarak lanse ediliyor. Biz de 3-5 pikselin lafını etmeyelim 🙂

    Sensördeki yeniliklerden biri de “global shutter”a sahip olması. Bunun anlamı normal (rolling shutter) CMOS sensörlere sahip kameralarda, özellikle hızlı pan hareketlerinde meydana gelen ya da hızlı hareket eden nesnelerde görülen “eğilme” etkisinin (jello/rolling shutter effect) ve bazı diğer bozulmaların görülmemesi.

    CinemaDNG-RAW dışında 4K kayıt için ProRes 422 (HQ) kullanılabiliyor. Avid’in DNxHD codec’i 4K çözünürlüğü desteklemediği için eski modelde var olan bu özellik Production Camera’da yok. Avid bu konuda geride kaldı malesef.

    Kayıt medyası yine SSD. GB başına maliyetinin CF kartlara göre ortalama 5 kat daha ekonomik olduğu düşünülürse SSD kullanıcı açısından hızlı ve çok ekonomik bir çözüm ama boyut açısından biraz dezavantajlı. SSD kart seçimi de RAW kayıt için önemli. Blackmagic’in sitesinden kontrol ederek, test edilmiş SSD’lerden birini tercih edebiilirsiniz.

    Kameranın SDI çıkışı 6G-SDI’a yükseltilmiş, böylece tek kablo ile 4K görüntü transferi mümkün.

    Esas mesele olan görüntü kalitesi kısmına gelecek olursak; düşük ışık hassasiyeti ve gürültü seviyesi açısından kayda değer bir gelişme yok. Üstelik önceki modelde var olan ve forumlarda üzerinde çok tartışılan “fixed pattern noise” gibi sorunlar hala mevcut.

    Fixed Pattern Noise: Birçok kamerada ISO çok fazla arttırıldığında ya da bazı durumlarda düşük ISO değerlerinde bile bazı kameraların ürettiği görüntülerde, ekranın tümünü kaplayan ama özellikle orta tonlara yakın-tek renk ve düz yüzeylerde gözle rahatça görülebilen sabit bir noise dokusu oluşuyor. İşin sinir bozucu tarafı ise bu dokunun genelde dikey parçalar halinde ve tekrarlayan bir şekilde oluşması. Bu nedenle bir kere gözünüz takıldığında her baktığınızda görüyorsunuz ve tabi bazı hallerde izleyici için de farkedilebilen bir kusur ortaya çıkıyor. Blackmagic kameralarda malesef bu sorun çok belirgin ama tamamen gözardı etmek de sizin elinizde. İyi aydınlatılmış ortamlarda ve hareketli-karmaşık detaylı görüntülerde, çoğu zaman farkedemiyorsunuz.

    4K-RAW/ProRes, global shutter, nihayet büyüyen sensörü ve cazip fiyatıyla iyi bir seçenek ama ışık hassasiyeti açısından şu an hiçbir DSLR ile kıyaslanamaz. Canon 5D Mark III’e göre en önemli avantajı profesyonel ses girişine sahip olması diyebiliriz. DSLR ile çekim yaparken ses konusunu bir şekilde halledebiliyorsanız, Blackmagic 4K çözünürlük dışında size ekstra hiçbirşey sunamayacaktır. 4K için de çok acele etmeye gerek yok, çünkü ilerleyen dönemde DSLR’lerde de bu çözünürlük standart hale gelecektir.

     

    Kaynak : http://www.ahmetkavi.com/blackmagic-production-camera-4k.html#more-564

    Film Ekipmanları Kiralama Şirketi

    Gerçekleştirmek istediğiniz fotoğraf, video ve film projelerinizde www.ekipmanlazim.com ayrıcalığı ile film ekipmanları kiralama hizmeti alarak çalışmalarınıza renk katabilir, çok daha ekonomik ve kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

    Dijital sinema ve video prodüksiyon teknolojisine uygun profesyonel  film ekipmanları ile gerçekleştirdiğiniz projeler sizlerin baş yapıtı olabilir. Kiralık kamera aynı zamanda diğer set ekipmanlarıyla beraber sizlerin projelerine kolaylık sağlaması açısından oluşturulmuş sektörel bir hizmettir. Hizmetlerimiz Ekipmanlazim.com ayrıcalığı ile beklentilerinize uygun, hızlı, ekonomik ve planlı olarak gerçekleştirilerek memnuniyetiniz en üst düzeyde tutulacaktır.

    İstanbul kiralık kamera fiyatları ile sektörün öncü firması film ekipmanları kiralama şirketi Ekipman Lazım olarak gerek teknik ekipmanları gerekse teknik ekibiyle, sizlere 7/24 kaliteli ve sorunsuz hizmetin anahtarını sunuyoruz.

    Kamera kiralama hiç bu kadar kolay olmamıştı.