GoPro firması genellikle CES fuarlarında yeni ürünler tanıtmaktan ziyade yeni yazılımlar duyurmayı alışkanlık haline getirdi. Ve bu sene de GoPro firması böylece çıkardığı güncelleme ile GoPro kameralara ilk yazılım güncellemesini de duyurmuş oldu. GoPro ‘nun bu yıl ki fuarda yaptığı yazılım duyurusunda gelen özelliklere bakalım. Bu yazılımın GoPro Hero4 Black ve Gopro Hero4 Silver modelleri için duyurulduğunu da hatırlatalım.

GoPro firması yaptığı güncelleme duyurusunda modeller artık time-lapse çekimlerini otomatik olarak videoya dönüştürebilecek. Artık ekstradan PC de zaman harcamanıza gerek duymayacaksınız. Bu da bu işi profesyonelce yapanların işi kolaylaştıracak. Ayrıca GoPro kameralara 6 saniyede 30 fotoğraf çekebilen bir çoklu çekim mod da eklenmiş.
Bu özelliklerinin yanı sıra GoPro güncellemesinde otomatik döndürme özelliği de kamerayı ters çevirdiğinizde artık GoPro kameralar bunu algılıyor ve videoyu da ona göre çeviriyor.
Bu özellikler haricinde Kiralık Gopro Hero4 Black modeline ek olarak 240kare/ saniye hızında 720P çekim özelliği ve 60 kare/saniye 2.7K video kayıt özelliği eklendi. Bu güncelleme ile de çektiğiniz videolara etiket atayabiliyorsunuz. Ayrıca GoPro firmasından gelen bilgi de yıl içerisinde diğer modellere de gelebileceği oldu.

Kaynak : FotoPAZAR / Blog