• Ergonomik tutma yeri tasarımı, ayarlanabilir kol ve Vizör sistemi

  PXW-FS7’nin tutuşu ve kullanımı kolaylaştırmak için tasarlanan tutma yeri, videograflara ve sinematograflara danışıp çeşitli prototipler üretildikten sonra elde edilen, titiz bir çalışmanın ürünüdür. Tasarımı, kameranın saatler boyunca kullanılabilmesini sağlar ve kullanıcıların tutuş tarzlarındaki küçük farklılıklarla uyumludur. Tek bir düğmeye basarak tutma açısı kolayca ayarlanabilir. Tutma yerinde Yakınlaştırma ve Kayıt Başlatma/Durdurma düğmelerinin yanı sıra genişletilmiş odak işlevi gibi diğer işlevlere kolay erişim için özelleştirilebilen çeşitli programlanabilir düğmeler bulunur. PXW-FS7’nin kol bölümünün uzunluğu tek bir düğme çevirerek ayarlanabilir. Ek yerindeki diğer bir düğme, kameranın açısını ayarlamayı kolaylaştırır. Böylece kullanıcı fiziğine ve çekim konumuna uygun rahat bir tarz seçebilir.

 • Tek kullanıcıyla kullanım için kolay ayarlar

  Yükseltme ve Zebra işlevi düğmeleri ile kontrast düğmesi odak, kontrast ve pozlamanın kolayca ayarlanması için PXW-FS7’nin vizörünün yan tarafına yerleştirilmiştir. Ayrıca tek bir düğmeyi çevirerek vizörün konumunu farklı derecelerde kullanım özgürlüğü için ayarlayabilirsiniz. Vizör sistemi, sol gözünü kullanan kullanıcıların bile rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

 • Zorlu ortamlarda kullanım için toza ve su sıçramasına dayanıklı tasarım

  PXW-FS7’nin gövdesi zorlu koşullara dayanıklıdır: Düğmeleri, kadranları ve diğer parçaları tozun ve suyun girmesini önlemek için özel olarak yalıtılmıştır. Ayrıca soğutma fanının hava geçiş yolları kameranın iç kısmından ayrılmıştır.

 • Dahili Çoklu Arayüz (MI) Yuvası

  PXW-FS7’de de UWP-D11 veya UWP-D12 gibi kablosuz mikrofon paketleriyle (ayrı satılır) bağlantıyı destekleyen Çoklu Arayüz (MI) Yuvası bulunur. HVL-LBPC ışık (isteğe bağlı) yuvaya bağlandığında kameradan açılıp kapatılabilir ve UWP-D11 veya UWP-D12 ile güç ve ses bağlantıları kablosuz olarak kurulabilir.

 • Çok hassas 4K Super 35 mm Exmor® CMOS sensörle donatıldı

  PXW-FS7’de, yaklaşık 11,6 milyon toplam piksel (4352 x 2662) ve 8,9 milyon efektif piksele sahip Super 35 mm CMOS görüntü sensörü bulunur. PXW-FS7, görüntü sensörünün yüksek görüntü okuma hızı sayesinde 4K video çekimini ve Süper Ağır Çekim özelliğini destekler. Sensör ayrıca ISO 2000 değerinde yüksek hassasiyete ve 14 kademeli geniş dinamik aralığa sahiptir. Piksel gruplama veya karmaşık kamera işlemleri gerektirmeyen tam piksel okuma özelliği sayesinde pürüzler ve moiré efektleri en aza indirilir.

 • 60 fps’ye kadar 4K çözünürlüklü dahili kayıt

  PXW-FS7 çeşitli kare hızlarında (59,94P, 50P, 29,97P, 25P ve 23,98P) 4K çözünürlüklü dahili kaydı destekler. 4K monitörde görüntülendiğinde en ince ayrıntılarına kadar net şekilde üretilen 4K kayıt, izleyicinin kendisini sahnenin içindeymiş gibi hissetmesini sağlar. 4K kayıt Full HD monitörde görüntülendiğinde Full HD kayıtlardan daha yüksek çözünürlüğe sahip olur.

 • Süper Ağır Çekim modunda kesintisiz kayıt yapılabilir

  PXW-FS7 Full HD görüntü kalitesinde 180 fps’ye varan kare hızında kesintisiz kayıt yapma imkanı sunar. Böylece kayıt 23,98 fps’de oynatıldığında 7,5x’e kadar Süper Ağır Çekim elde edilebilir. Dahası, Süper Ağır Çekimde sınırsız çekim yapılabildiği için yanlış zamanlanmış çekimler yüzünden ekstra çekim yapmaya gerek kalmaz. Ayrıca çekimin tam olarak istediğiniz noktasını seçmenizi sağlar.

 • Zengin lens seçenekleri için α Yuva Sistemi ve film çekimine uygun E yuva imkanı

  PXW-FS7 E mount lens yuvası bulunan α mount sistemine sahiptir. Sistem motorlu sessiz otomatik odaklama, iris kontrolü, motorlu yakınlaştırma, SteadyShot görüntü sabitleme ve diğer işlevleri desteklediği için bu özellik özellikle film çekimi için kullanışlıdır. Dahası, E mount sisteminin kısa flanş ardı mesafesi (lens yuvasının yüzeyiyle görüntü sensörü arasındaki mesafe) sayesinde LA-EA4 lens adaptörüyle A mount lensleri ve üçüncü taraf adaptörlerle diğer birçok lensi kullanabilirsiniz. E mount sistemi bu sayede zengin lens kaynaklarından yararlanarak videolarda kendinizi yaratıcı ve çok yönlü bir şekilde ifade etmenizi sağlar.

 • XAVC Intra ve Uzun GOP gibi çeşitli formatları destekler

  PXW-FS7, XAVC ve MPEG-2 HD 422 olmak üzere iki formatı destekler. Uygulamaya uygun formatı seçmek mümkündür. H.264AVC codec’iyle iki XAVC sıkıştırma sistemi (Intra ve Uzun GOP) sağlanmıştır. Intra, 4K ve Full HD için 4:2:2 10 bit örneklemeli kayıt yapma imkanı sunar ve 600 Mb/sn’ye varan yüksek bit hızlarını destekler. Yalnızca 50 Mb/sn’de 4:2:2 10 bit örneklemeli 1080/50P Full HD çekim için görüntü kalitesi ve kayıt süresinin dengelendiği Uzun GOP formatı, uzun çekimler için idealdir. Ana olarak yayın istasyonlarında kullanılan MPEG2 HD 422 kayıt formatı da desteklenir. Desteklenen formatlar ve bit hızları aşağıda sunulmuştur.

 • S-Gamut3.Cine/S-Log3, SGamut3/S-Log3 ve diğer log eğrileri desteği

  PXW-FS7 S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3 gibi log gama eğrilerini destekler. %18 gri, parlak bir seviyeye ayarlandığı için S-Log3, NEX-FS700 gibi kameralarda bulunan S-log2’nin ulaştığı %1300’den daha geniş bir dinamik aralık sunar. Aradaki fark 1,5 kademeye eşittir. Log gama, Cineon loga yakındır, böylece renkleri düzeltmek kolaylaşır ve sinematik görüntüye sahip ifadeler elde etmek mümkün olur. Ayrıca dijital sinemada kullanılan DCI-P3 renk aralığının geniş renk gamını üretmeye yatkın olan S-Gamut3.Cine’nin renk gamıyla karşılaştırıldığında S-Gamut3’ün renk gamı, hemen hemen tüm gerçek renkleri üretmeye daha yakındır ve dolayısıyla arşivleme amaçlarına uygundur.

 • Çekim desteği için Genişletme Birimi XDCA-FS7

  Kameradaki XQD kartına Apple ProRes 422 kayıt gibi operatörün çekim tarzını veya iş akışını destekleyen işlevlerin kullanılabilmesi için Genişletme Birimi XDCA-FS7, PXW-FS7K’ye doğrudan bağlanabilir.

 • Dahili ND filtresi birimi

  Dahili ND filtresi biriminde ışık miktarını ayarlamayı sağlayan ND filtreleri bulunur. Bu, parlak ortamlarda bile iris kademesini azaltmadan sığ alan derinliğiyle çekim yapma imkanı sunar. Ayarlar Net, 1/4 (2eV), 1/16 (4eV) ve 1/64’tür (6eV).

 • İki XQD ortam yuvası eşzamanlı ve sıralı kaydı destekler

  PXW-FS7 eşzamanlı ve sıralı kayıt imkanı sunan iki XQD kart yuvasına sahiptir. Sıralı kayıt sırasında ortamlardan biri dolduğunda kayıt otomatik olarak diğer ortamdan devam eder. Eşzamanlı kayıt sırasında aynı kayıt aynı anda iki kanala da kaydedilebileceği gibi kanallardan biri rastgele çekim için kullanılırken diğer kanal yedek olarak kesintisiz kayıt için kullanılabilir.

 • Harici 4K/2K RAW kayıt için RAW çıkışı*

  FXW-FS7’nin FS RAW Arabirimi HXR-IFR5 arabirim birimine ve RAW AXS-R5 kayıt cihazına bağlanarak harici 4K/2K RAW kayıt yapılabilir. Arabirim ayrıca uyumlu üçüncü taraf harici kayıt cihazlarının kullanılabilmesini sağlar. Birimle çekilen Full HD kayıtların zaman kodu, içeriğin çevrimdışı düzenlenebilmesi için senkronize edilir.

  * XDCA-FS7 Genişletme Birimi gerekir.

 • Çoklu kamerayla çekim desteği*

  XDCA-FS7 Genişletme Biriminin Genlock ve Zaman Kodu Girişi/Çıkışı işlevlerinin sağladığı hassas zaman kodu senkronizasyonu, çoklu kameralı kullanıma imkan sunar.

  * XDCA-FS7 Genişletme Birimi.

 • Sony’den Catalyst Browse yazılımı

  Tüm Sony profesyonel formatlarını destekleyen hem PC hem Mac® için ücretsiz klip yönetimi aracı.
  Çekimleri yerinde inceleyin, meta veriler ekleyin ve renk düzeltmelerini gözden geçirin.
  Gelişmiş Catalyst Prepare ortam hazırlama aracına sorunsuz yükseltme.

 • 4 Kanallı Ses Girişi ve Kaydı Desteği

  FS7 4 kanallı ses girişini destekler. Bu işlev, röportaj gibi uygulamalarda ortam seslerinin kaydı için harici mikrofonun, operatörün sesli notları için dahili mikrofonun ve röportajı yapan kişi ve kendisiyle röportaj yapılan kişinin sesleri için isteğe bağlı iki UWP Serisi kablosuz mikrofonun aynı anda kullanılmasına olanak tanır. Ayrıca, 2 ek XLR girişi sunan bir isteğe bağlı “XLR-K2M” veya “XLR-K1M” XLR adaptörünün kullanılması sayesinde kullanılabilir uygulama sayısı daha da artırılmaktadır.