Canon Sumire Prime Lensleri

Canon Sumire Prime Objektif Seti

Canon Sumire Prime Lensleri

Canon Sumire Prime Lensleri

Canon Sumire Prime Lensleri, Bu yılki Inter BEE’de Canon Sumire Prime objektif serisinin genel başkanı Ryuji Nurishi ile konuşma şansımız oldu. Bu karakter odaklı cam çizgisinin arkasındaki fikir hakkında biraz sohbet etmek için mükemmel bir fırsat. Yenilikler ve neden yumuşak olanlar yeni keskin olabilir.

Canon Sumire prime set 1 1024x576 - Canon Sumire Prime LensleriCanon Sumire astarları, “orijinal” CN-E sine astarlarının aksine, optik performanslarına uygulanan belirli bir karakterle gelen yeni geliştirilen bir lens serisidir. Biraz daha yumuşaklar, ancak çok yüksek bir çözünürlük sunuyorlar. Biraz daha fazla parlama eğilimindedirler ancak bu iyi kontrol edilen fişekler onu mahvetmek yerine görüntüye ekler. Ve “Sumire” nasıl telaffuz edileceğini merak ediyorsanız, Canon yardımcı olmak için burada:
Canon’un Sumire Prime (telaffuz edilen “Soo-mee-ray”) adlı yeni sinema filmi serisi – yaprakları açık olan bir çiçeğin güzelliği ile bağlantılı.
Bu Canon Sumire Prime lensleri, DP’lerin ve kamera operatörlerinin şu günlerde isteyecekleri şeyi veriyor gibi görünüyor: karakter. Süper yüksek çözünürlüklü, ultra net görüntü sunumu ve sıfır optik “hata” ile ilgili değil. Objektif kiralama Modern dijital kameraların omzunda. Ancak görsel hikayenizi anlatmak için teknik üstünlük ve mükemmel görüntülerden daha fazlasına ihtiyacınız var.

Canon Sumire Prime Lensleri Hakkında

Karakter, burada kullanılan terimdir ve Canon Sumire Prime lensleri tam olarak bunu sağlama eğilimindedir. Bununla birlikte, buradaki karakter inferior lens tasarımıyla karıştırılmamalıdır. Kiralık Objektif Bu Sumire Prime, hiç kuşkusuz olağanüstü bir teknoloji ürünü. Sadece Ryuji-san ve ekibi, objektifin kalitesini etkilemeden belli bir görünüm uygulamayı başardılar. Aşağıdaki tanıtım videosu, Canon tarafından, tabii ki – Sumire Primes ile birlikte Canon C700 FF ile çekilmiştir.

Canon, Sumire lenslerini oluşturmak için dünya çapındaki profesyonel müşterilerden birçok geri bildirim aldı. Net eğilim, bir merceği, yalnızca amacı ışığı algılayıcı düzlemine yönlendirmek olan optik olarak mükemmel (nötrdeki gibi) bir cam parçasından ziyade belirli bir görünüme ekleyen yaratıcı bir araç olarak yerleştirme arzusuydu.

Canon Sumire Prime set 1024x576 - Canon Sumire Prime Lensleri

Tüm bu araştırmaların sonucu Canon Sumire Prime lens serisi ve buradaki incelememizde okuyabileceğiniz (ve izleyebileceğiniz) gibi, bu lenslerin görünümü ve hissi oldukça etkileyici.

Canon Sumire Prime lens serisi aşağıdaki odak uzunluklarından oluşuyor (şimdilik):
14mm T3.1
20mm T1,5
24mm T1,5
35mm T1,5
50mm T1.3
85mm T1.3
135mm T2.2

Her mercek tam kare sensörleri kapsar ve 8K’a kadar çözünürlük sunar, ancak görüntüye daha yumuşak bir görünüm kazandırır. Ryuji-san’a göre, kontrast ve çözünürlük aynı şey değil ve bu yüzden aynı lens, aynı zamanda çok yüksek çözünürlük sağlayan, hoş bir şekilde yumuşak kontrast üretebiliyor. Film Ekipmanları

Canon Sumire Featured image - Canon Sumire Prime Lensleri

14 mm hariç her lens 105 mm ön filtreyi kabul ediyor. Tüm lensler, 300 derecelik net odak atışı, 11 uçlu bir açıklık ve birleşik bir mahfazaya sahiptir, böylece odak ve iris dişlileri tutarlı pozisyonlarda kalır. Aynısı, birleşik 114mm ön çapı ve merceklerin her iki tarafında odaklanma ve iris işaretinin bulunması için de geçerlidir. PL montaj standarttır ancak tüm objektifler EF objektif montajı için değiştirilebilir.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *