Prosedürümüz

NASIL KİRALANIR ?

 • Nasıl ekipman kiralayabilirim? Kiralamak istediğiniz film ekipmanlarını sitemizden seçiniz. Kiralamak istediğiniz tarihlerle beraber bize mail, telefon ya da sitedeki iletişim kutusundan ulaşınız. En geç 120 dakika içerisin de ekipmanın uygunluk durumu hakkında size geri dönüş yapmaktayız.
 • Kiralamak için neler istiyorsunuz? Bireysel başvurularda kimlik fotokopisi ve adınıza kayıtlı iki farklı fatura yada ikametgah istemekteyiz. Kurumsal başvurularda vergi levhası, imza sirküleri vb. belge istemekteyiz. Ayrıca kiralama bedelini peşin olarak ödemeniz gerekmektedir.
 • Rezervasyon yaptırabilir miyim? Kiralama bedelinin yarısı kadarını banka hesabımıza yatırıp veya web sitemiz üzerinden online olarak kredi kartınız ile ödeme yapıp, dekontu bize ileterek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kiralamak istediğiniz ekipmanların uygun olup olmadığı hakkında telefonla(0532 777 48 15 & 0532 777 48 15) veya bilgi@ekipmanlazim.com mail adresimizden bilgi almayı unutmayınız.
 • Rezervasyon yaptırmazsam ne olur? Ekipmanlar sizin için ayrılmayacağı için rezervasyon yapmadan ofisimize geldiğiniz de istediğiniz ekipmanı müsait olmadığın da kiralayamayabilirsiniz.

ÖDEMELER NASIL YAPILIR ?

 • Ödemeler peşin mi yapılıyor? Kiralama öncesinde kiralama bedelini peşin olarak ödemelisiniz.
 • Kredi kartı geçerli mi? Evet, kredi kartı geçerlidir. Kredi kartı ile sadece online olarak web sayfamız üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

NASIL TESLİM ALACAĞIM veya EDECEĞİM ?

 • Kiralamak istediğim film ekipmanını nasıl alacağım? Belirtilen adreste ki ofisimize gelip kiralama sözleşmesini imzalayarak ekipmanları asistanı ile birlikte teslim alabilirsiniz. Kiralama için istediğimiz belgeler olan kimlik fotokopisi ve adınıza kayıtlı iki farklı fatura ya da firmanıza ait bir belge getirmeyi unutmayınız.
 • Kiralama Sözleşmesi nedir? Karşılıklı hakları korumak amacıyla düzenlediğimiz prosedür’dür.
 • Ekipmanın kullanımı hakkında bilgi veriyor musunuz? Kiraladığınız ekipman hakkında bilginiz yoksa, teslim sırasında genel hatlarıyla kullanımını anlatmaktayız. Sizinle birlikte sete gelen asistanımız size sette gereken kolaylığı sağlayacaktır. Size ise sadece çekiminizi yapmak kalır.
 • Kiraladığım ekipmanı nasıl teslim edebilirim? Ekipmanı ofisimize elden teslim edebilirsiniz yada asistanımız aracılığıyla yol masrafları ( Nakliye , Taksi ) karşılandığı takdir de, sözleşmeler iş bitimin de karşılıklı iptal edilerek, ekipmanları asistanımıza teslim edebilirsiniz.
 • Kiraladığım süreyi uzatabilir miyim? Elbette mümkün, durumu telefon veya mail aracılığıyla bize bildirerek asistanımız vasıtasıyla yeni bir sözleşme imzalanıp uzatılabilir. Ancak ekipmanın uygunluk durumunu sormayı unutmayınız.
 • Ekipmanı kullanırken bir hasar oluşursa ne olacak? Kullanım sırasında düşme, çarpma, kırılma ve bozulma gibi tüm hasarlardan kiralayan sorumludur. Böyle bir durum olduğun da ekipmanın hasarı tarafımızdan tespit edilip ona göre tamir bedelinin ve ekipmanın yatış bedelinin ücreti talep edilir.