İzzetpaşa, Pırlanta Sk. No:23, 34387 D:No:23, 34387, 34055 Şişli/İstanbul
0534 969 87 42
 • english russian turkish
 • Konum
 • Arama
 • Whatsapp
 • Sony FX9 6K FF Kamera

  Sony FX9 6K FF Kamera

 • Ürün Kodu: 2313145436765
 • Marka: Sony
 • Sony FX9 6K FF Kamera, 6K Full-Frame CMOS Sensörü ile UHD 4K (3840 x 2160) 59.94p internal kayıt alabiliyor.
  1 Gün Kiralık ₺ 2.500
  3 Gün Kiralık ₺ 6.000
  7 Gün Kiralık ₺ 12.250
  Tüm Fiyat Listesi
   

  PXW-FX9'un 6K CMOS Exmor R Full Frame Sensörü DCI 4K, UHD ve HD çözünürlüklerinde kayıt sağlayabilmektedir. Sony, FX9 ile Süper 35mm sensörlerin sınırlarının ötesinde görüntü kalitesi sağlar. 

  Ayrıca yeni arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü gelişmiş hassasiyete sahiptir, sarsıntı azaltma için Sony Exmor R teknolojisini kullanır.

  4K Süper 35 mm'lik bir sensöre kıyasla, FX9'un 6K sensörü daha geniş bir görüş açısı ve daha sığ bir alan derinliği sağlarken yüzey alanının iki katından daha fazlasına sahiptir.

  Dinamik Aralık 15+ Stop

  FX9, Renk yapma veya Renk düzenleme için yaratıcı özgürlüğe olanak tanıyan olağanüstü bir 15+ durak dinamik aralık sunar. Kamera operatörleri, 4K 4: 2: 2 10 bit dahili kayıt kullanarak her nüansı ve detayı yakalamak için FX9'a güvenebilirler. Ayrıca Sony FX9 16Bit Raw seceneği ile renk işlemlerinde sınırları zorlama imkanı sunmaktadır.

  Hızlı Hibrit AF
  Sony FX9'un inanılmaz hızlı oto fokusu fokusculara taş çıkartır. Kameranın tam kare sensörü, sığ bir alan derinliğini korumak için düşük diyaframda bile, keskin netleme netliği ile hızlı hareket eden nesneleri kolayca izler ve yakalar.

  Gelişmiş Hızlı Hibrit AF, olağanüstü netleme doğruluğu için hızlı ve doğru nesne takibi için faz algılama AF'yi kontrast AF ile birleştirir. Ek olarak, Akıllı Yüz Algılama özelliği insan yüzlerini algılayarak onlara kilitlenir. Özel 561-nokta faz algılamalı AF sensörü, tüm görüntü alanı genişliğinin yaklaşık %94'ünü ve yüksekliğinin % 96'sını kaplar. Hızlı hareket eden nesnelerde bile sürekli olarak doğru, hızlı bir AF takibi sağlar.

  Yedi seviyeli AF geçişi, nesneler arasında mümkün olduğu kadar çabuk ve hızlı bir şekilde geçiş yapmayı hızlandırır; burada hız, tarihsel TV dizisi gibi daha ölçülü bir çekim tarzına uyacak şekilde düşürülür.

  ISO Kontrolü Dual İSO:
  FX9, En uygun dinamik aralığı sağlayan ISO 800 hassasiyetine sahiptir. Sabahın erken saatlerinde ve akşam çekimleri gibi düşük ışık koşullarında üstün görüntü kalitesini koruyarak ISO 4000'in üstüne çıkabilir. Yavaş lens kullanırken ISO 4000 idealdir.

  Elektronik ND Filtresi, Sony'nin yerleşik elektronik değişken nötr yoğunluklu (ND) filtresi, otomatik olarak ayarlanabilir veya çekim yoğunluğunu aydınlatma koşulları olarak alan derinliğini etkilemeden mükemmel pozlanmış görüntüler için çekim yoğunluğunun 1/4 ila 1/128 arasındaki yumuşak artışlarla manuel olarak ayarlanabilir. 

  Kayıt formatları:
  Projeye bağlı olarak, FX9 çeşitli kayıt formatlarına sahiptir: 

  600 Mb / sn'de 422 10 bit kalite ile XAVC-I, küçük dosya boyutunda daha uzun kayıt süresi için XAVC-Long yanında geleneksel MPEG HD kodeği de mevcuttur. Tüm dosyalar XQD ortam kartlarına kaydedilecektir.

  Ayarlanabilir Kare Hızları
  Hızlı ve ağır çekim görüntüleri için istediğiniz kare hızını 1 - 60 fps arasında seçebilirsiniz. FX9, tam kare sensörü tarafından sağlanan hızlı ve yavaş hareket ile birlikte geniş açılı görünüş ve daha sığ alan derinliği ile sürükleyici bir görüntü oluşturur. Ayrıca, gelişmiş aşırı örnekleme teknolojisi ile Full HD ağır çekim görüntü kalitesini en üst düzeye çıkaran kalite öncelikli bir ayar sunar.

  S-Cinetone Bakışı
  Kiralık Sony FX9 6K FF Kamera, Sony'nin dünya lideri VENICE dijital sinematografi kamerasıyla aynı uzmanlık ile geliştirilen daha yumuşak bir ton görünümü ile günümüzün içerik oluşturucularının gereksinimlerini karşılamanın ötesine gitmektedir. S-Cinetone ile post-prodüksiyonda ileri derecede bir esneklik kazanabilirsiniz. 

  Beş seviyeli AF nesnesi kilitli durumdan, çerçevedeki diğer hareketli nesneleri görmezden gelmeye, odağı bir konudan diğerine değiştirmeye kadar birçok tercih sunmaktadır.

  Gelişmiş görüntü sabitleme bilgileri, kameranın elde olduğu zamanlarda bile, son derece sarsıntısız hareket sağlar. Fakat üretim sonrasında da Sony Catalyst Browse / Catalyst Prep yazılımı ile de sarsıntı hareketlerini düzenleyebilirsiniz. Kamera içi veya objektif stabilizasyonundan farklı olarak, FX9'un yerleşik jiroskopu tarafından üretilen meta veriler, kırpılmış 4K görüntülerin çözünürlüğü arasındaki dengeyi yaratıcı bir şekilde seçmenize olanak sağlar. Bu özellik, herhangi bir E-mount lensle de uyumludur ve NLE stabilizasyon iş akışlarından çok daha hızlı işlem yapılmasını sağlar.

  4 Kanallı Ses Kaydı
  FX9, her kanal için bağımsız kontrol kadranlarına sahip ses özellikleri sunar. Görüşme gibi uygulamalarda, 4 kanallı ses kaydı, ortam seslerini kaydetmek için harici bir mikrofonun ve operatör tarafından ortam sesi ve sesli notlar için dahili mikrofonun aynı anda kullanılmasını sağlar.

  Girdiler ve çıktılar
  FX9, 12G-SDI ve 4K çıkış için bir HDMI gibi çeşitli çıkışlarla donatılmıştır. Ayrıca, izleme esnekliğini genişletmek için HD çıkışı için bir 3G-SDI var.

  6K Full Frame Exmor R CMOS Sensör 15 Kademeli Dinamik Aralık, Dinamik HDR 59,94p'ye kadar DCI 4K ve UHD 4K 150/180 fps'ye kadar HD Kayıt 2 x XQD Kart Yuvası 1 x SDXC / Memory Stick PRO Duo Hibrit Kart Yuvası 8.9 cm Ekran Ağırlık - 2 kg Son derece yüksek çözünürlüklü Full Frame sensörün yüksek hızda örneklemesinin yaratıcılığınızı konuşturabilmeniz için sağladığı özgürlükle muhteşem 4K görüntüler oluşturun. Düşük alan derinliği ve gerçek sinema görünümü sunan etkileyici bokeh ile sahnenin her ayrıntısını yakalayın. 15+ duraklı dinamik aralık ve Çift Tabanlı ISO, kusursuz bir renk paletiyle, ince gölge ayrıntılarından parlak vurgulara kadar her nüansı yakalamanızı sağlar. Etkileyici görüntü kalitesi için 6K Full-Frame "Exmor R” sensör Kameranın Full Frame 6K sensörü DCI 4K, Ultra HD ve HD çözünürlüklerde üstün kayıt sağlar. Mozaiklenmeyi gideren ve yüksek hızda örnekleme yapan güçlü görüntü işleme, görüntü kalitesini geleneksel Super 35mm sensörlerin sınırlarının ötesine taşır. Arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensöründe, daha iyi hassasiyet ve parazit azaltma için Sony’nin Exmor R teknolojisi de kullanılır. 4K Super 35mm sensörle karşılaştırıldığında, Sony PXW-FX9’un 6K sensörü, iki kattan fazla yüzey alanına sahiptir ve daha geniş bir görüş açısı ile daha düşük alan derinliği
  - Sony FX9 6K FF Kamera - 2x Batarya - Sony Fx9 şarjör - 2x kart - Kart kart okuyucu
  1 Gün Kiralık ₺ 2.500
  3 Gün Kiralık ₺ 6.000
  7 Gün Kiralık ₺ 12.250
  10 Gün Kiralık ₺ 16.200
  14 Gün Kiralık ₺ 20.050
  21 Gün Kiralık ₺ 28.500
  30 Gün Kiralık ₺ 37.450